+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 115

Тема: KATANA .15

Threaded View

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    2

    Здравейте,
    Имам същото моторче и съм повече от доволен.От какво изрязахте гарнитурата на капака ? Прилича на картон. Ако е възможно на снимките да отбележите от къде се отнема от главата. Моя имаше и друг дефект: третия винт, който крепи карбуратора му пречеше да легне равно към главата.Когато е развит този винт и са стегнати винтовете на карбуратора към главата отвора на третия винт не съвпадаше.
    Поздрави за прецизната работа.
    Последна редакция от stoilis; 08.01.2012 на 22:23.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Гарнитурата е от 250g/m2 гланциран картон (хром). Тази на снимката е несполучлива, впоследствие изрязах втора.

    Несъвпадението на третия винт на карбуратора НЕ е дефект, а често срещано явление. Получава се при сглобяването на мотора - главата има известен толеранс при затягането - може да се завърти вляво или вдясно по милиметър. За да го коригираш, е нужно да отвиеш леко 4-те болта, които крепят главата, да отхлабиш и карбуратора и после да стегнеш всички болтове поетапно, като коригираш с леко завъртане на главата наляво или надясно.
    За отхлабването на главата не е нужно да се сваля капака на клапаните. Главата е захваната само с 4 болта (а не с 5 или 6, както е при по-големите кубатури) и всички те са отвън.
    Георги Русинов

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Уточнявам - този двигател е единственият от едноцилиндровата серия на ASP/Magnum, който е с подобен вид захващане на карбуратора - трети болт, който е напречно разположен на основните два. Всички останали мотори от едноцилиндровата серия са с по 4 болта - два горе и два носещи долу.

    Въпреки това, когато се наложи разглобяване на главата, стягането на болтовете трябва да се извършва едновременно с тези на карбуратора и смукателната тръба.
    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Ще си позволя да подканя останалите съфорумци да не се притесняват да ми задават въпроси или да ми отправят съвети!

    Моля, коментирайте и критикувайте, ако прецените, че е нужно! Аз няма да се разсърдя, а напротив - темата ще стане по-интересна.
    Георги Русинов

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Георги,
    Евала за търпението и справянето с куп проблеми по моторетката.
    Кажи с думи прости, като за хора, които на времето са бачкали само с МК-та, Супер тигри и Ритми, аджеба защо предпочиташ 4 такта пред 2....тоест в какви приложения едните двигатели са за предпочитане пред другите.

    Поздрави
    Арсов
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Работата е там, че веднъж минеш ли на 4-тактови, повече не ти се връща на 2-тактови. Всичко е различно. Основните преимущества за мен са следните:

    1. Много добра реакция при подаване на газ.

    2. Изключително добра реакция при ОТНЕМАНЕ на газта. При двутактовите има един момент на интерционност, в който и мотора, и модела продължават със същата скорост при отнемане на газта. При 4-тактовите мотори, оборотите мигновено падат, а витлото действа като спирачка и веднага пада и скоростта на модела. Това преимущество за мен е от голямо значение.

    3. Настройката на 4-тактови мотори е по-лесна, поне за мен. Различните преходи (ниски-средни, средни-високи) са ясно изразени.

    4. Въртящият момент!!! Ето тук нещата са много интересни. 4-тактовите мотори въртят витла с големи диаметри, а по-голямата стъпка също не ги затруднява. На този модел можех да сложа двутактов мотор, но 4 кубика мотор върти витло 220 милиметра... КРАЙНО недостатъчно. Просто стои смешно, да не говорим, че не е ефективно, предвид широката муцуна на модела.

    5. Разходът - почти двойно по-малък от на двутактовите.

    6. Животът (условно понятие) при добро стопанисване е доста по-дълъг. Най-вече на коляновия вал и биелата. Двутактовите обикновено там охлабват, заради лошото смазване.

    7. Звукът - абе друга работа...

    8. Размерите и теглото - 15 кубиков 4-тактов тежи по-малко от 9,5 двутактов!!! Малкият ауспух на 4-тактовите позволява лесен монтаж и хубава визия.


    Общо взето това са предимствата за мен.
    Георги Русинов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Като заговорих за витла:

    Витлото, което ще използвам e 10х6 G-Sonic:




    Специално на витлото ще отделя един тематичен пост. Точно тези витла (Graupner G-sonic) за мен са НАЙ-ДОБРИТЕ! Досега колкото пъти съм решил да експериментирам, с каквито и други марки и модели витла да съм пробвал (включително собствено производство, включително копия на тези), винаги резултатът е бил един и същ: По-добро витло от G-Sonic просто НЯМА.


    Или... може и да има, но аз да не знам. ;)
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен