За огромно мое съжаление, неприятните изненади продължават! Вече не знам дали да се изнервям или да се смея...

Последната повреда, която изскочи е отчупено парче от зъб на ангренажното колело:




Разпределителният вал ще бъде подменен и с това се надявам неудачите най-сетне да спрат! Лошото е, че похарчих средства за двигател и половина (нови). Хубавото е, че насреща имам идеално обслужен мотор, който е по-добър от нов. Нещата са на кантар.

Всъщност, аз редовно се сблъсквам с подобни проблеми в хобито си. Причината да ги споделя в тази тема е, за да обърна внимание на това колко важно е да се следи за подробности и да се подхожда към хобито с внимание, разбиране и без претупване.
Моторът щеше да работи идеално и в първоначалния си вид. Но това щеше да създаде предпоставки за евентуални бъдещи проблеми. По-добре е да се опитам да елиминирам предпоставките, отколкото след това да решавам проблемите.
Това за мен е възможно най-правилния подход. Да, не е най-лесния, но добавя още малко сигурност към цялата картина.



Сещам се за любимата поговорка на моята бивша шефка. Тя казваше, че най-важно е правилото за 5-те "П"-та:

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!