Несъмнено обхватът може да бъде увеличен и то по много начини. Но моята цел не е такава. Аз искам да разбера точните граници, в които работи това устройство.

Идеята, която са имали създателите му очевидно е била да конструират просто, евтино и универсално средство за следене на батерията в определени граници. Това не е супер-мощна телеметрия. Това е малко устройство, което може да си позволи всеки. Аз не искам да изляза от тази идея, а да разбера точните граници на нейното приложение.

Например: не ми е нужно всяка секунда да знам какво се случва с батерията. Никога не карам моделите си постоянно далеч от мен, освен ако нямам това като самоцел. Повечето модели минават близо покрай пилота на определен, но не много дълъг интервал от време. На мен ми е достатъчно в този интервал да проверя какво се случва.
Изключвам планерите и по-скоростните модели. Говоря за по-универсален стил на каране, ако мога да го нарека така.

Следващата проба, която ще направя, е да разбера максималния непрекъсваем обхват с чувствителен, "професионален" приемник - радиостанцията ми.

Всички тези проби до тук една по една нямат кой знае какво практическо приложение. На практика нещата ще станат ясни, когато поставя трекера на модел и направя нужните проби. На този етап аз просто събирам колкото се може повече косвена и пряка информация. Такъв е начинът ми на работа по принцип.


Иначе благодаря за линка, ще използвам точно тази идея с коаксиалния кабел за друга цел съвсем скоро. :)