Време е да тествам електрическата част в пълно натоварване, симулирайки реални полетни условия, но засилени до краен предел.

Първо заредих по-малката батерия. Все още не знам дали капацитетъ й ще бъде достатъчен, затова ще изпробвам наживо, а не по сметки.



Тук е мястото да споделя идея за захранването на зарядното устройство. Захранванията винаги са били проблем. Повечето моделисти използват компютърни захранвания, които преправят. Идеята не е лоша, но досега не съм успял да намеря достатъчно мощно захранване от компютър, което да е с достатъчно компактни габарити. Затова от няколко години използвам ето това комбинирано захранване (казвам комбинирано, защото всъщност това е автоматично зарядно за оловни акумулатори), което закупих за около 70 лева и е родно производство. То има вградено автоматично охлаждане и при максимално натоварване е способно да отдава без прекъсване 15 ампера ток неограничено време и пиково 20. Предпазителят му е нагласен да изгаря при 25.



Както се вижда от снимката, размерите му са доста компактни. Извел съм общо 3 двойки женски банани за включване едновременно на 3 зарядни устройства. Когато не го използвам като захранване, мога да заредя автоматично всеки 6-клетков оловен акумулатор.



За да мога да симулирам едновременната работа на всички машинки, си направих ето този серво-разклонител за 8 машинки.



По-късно ще покажа как точно ще бъде използван. Целта е батерията, през ВЕС-а да храни серво-тестера, а той от своя страна да върти в автоматичен режим ВСИЧКИ сервомашинки по модела. С часовник ще засека колко време ще издържи батерията в два режима - пълно натоварване и умерено (чрез скоростта на автоматичния режим на серво-тестера - максимална и минимална). Този практически тест слага в малкото си джобче всички изчисления и ми дава точна и ясна представа колко и как мога да използвам батерията. Паралелно с това, на батерията ще бъде закачена пищялка. Щом пищялката започне да пищи - спирам часовника. :)