Quote Originally Posted by danikronos View Post
аз съм сложжил този филтър преди камерата и нямам грам смущения нищо че черпя ток от главната батерия
Филтрите се слагат при източника на смущенията - тоест в непосредствена близост до предавателя. Иначе е глупаво да пуснем смущенията да отидат до 10 външни устройства и след това да се чудим как да ги спасяваме и десетте с 10 филтъра. Друг недостатък на твоя филтър е, че няма неелектролитен кондензатор. Електролитните не стават. Вътре в тях йоните се движат бавно и с повишаване на честотата ефективния капацитет намалява. За 900 MHz кондензатора все едно че го няма.

Благодаря на Дани за линка. Дълбоко в мене зрееше идеята да си направя по-качествен филтър (със схема от линка на Дани), да си произведа няколко, и да си ги ползвам по FPV моделите. До момента слагах само по един ферит и врътвах по няколко витки от захранващия проводник. Сега след линка на Дани съм абсолютно убеден, че ползата от тези филтри е огромна и буквално грабвам кесийката с феритите и отивам да ги навивам. Мисля да направя 5-6 готови филтъра и да ги вакумирам с термошлаухи така, щото да станат като готови компоненти тип Plug & Play.

Ето я и схемата, за да не се забравя: