Като цяло самолетчето изглежда доста старо и огрухано, но това е точно търсения ефект. Нарочно исках да си правя експериментите със стар и огрухан самолет, защото ако сложа нов - ще ми е жално да го разбия и да го направя на клечки за зъби.

А основание за притеснения има. Стотици са гафовете, които могат да се случат, и всеки един от тях води до краш. Днес дори научих нещо ново, което дори и не съм го предполагал. Никъде не съм го и чел из интернет. Трябваше сам да го науча от собствен опит. Та докато си правех сухи експерименти с видеоочилата, а модела го държеше един колега и го въртеше около мене, в един момент се заклатих и аха да падна по гръб. Явно мозъка ми беше подлъган от движенията на модела и по инстинкт се опитваше да компенсира с моето тяло. Силен и бърз наклон на модела напред, реакция за изправяне от мозъка, главата ми се килна назад и цялото тяло направи опит за същото и загубих равновесие и аха да падна. Явно докато свикна при първите FPV полети ще се наложи да управлявам модела седнал на стол.

Също така и с позицията на камерата - нещо не ми харесва и главата ми ще се изкриви в опит да повдигне изображението или да погледне малко наляво или надясно. Явно човек трудно се оттърсва от инстинктите си. Май ще се наложи да си поиграя малко и да пусна да работи вградената Head Tracking система. Досега я подценявах и си мислех, че няма полза от нея. Да, ама не. Без нея явно има сериозен проблем с ориентацията и с баланса и равновесието на тялото.