+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аако ти дам документацията можеш ли да си направиш нещата сам?
    Последна редакция от ПАЦО; 22.12.2011 на 17:21.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    А ако ти дам документацията можеш ли да си направиш нещата сам?
    Документацията за кое? Иначе не виждам защо да не мога, но предпочитам сам да си правя нещата. :) Все пак кажи за какво става въпрос - ако дойде в помощ, няма да е излишно. :)

    Николай, отново благодаря за разясненията. Лека полека излизам от цялата тая бъркотия, дето ми е в главата. :) Ще се опитам сам да си отговоря на някои от останалите ми въпроси тези дни и ако има нещо ще питам и ще гледам да съм по-конкретен. :)

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by X_NRG View Post
    Документацията за кое? Иначе не виждам защо да не мога, но предпочитам сам да си правя нещата. :) Все пак кажи за какво става въпрос - ако дойде в помощ, няма да е излишно. :)

    Николай, отново благодаря за разясненията. Лека полека излизам от цялата тая бъркотия, дето ми е в главата. :) Ще се опитам сам да си отговоря на някои от останалите ми въпроси тези дни и ако има нещо ще питам и ще гледам да съм по-конкретен. :)
    Ами погледни мойте разработки ако нещо ти харесва мога да ти дам подробно описание как да си ги сътвориш сам БЕЗПЛАТНО!!!!

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Имаш ЛС. :)

    Благодаря.

  5. #5
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    азз съм много доволен от тези продукти осд автопилот стабилизация http://www.eagletreesystems.com/OSD/OSD-pro-videos.htm# има доста функции,може да се ъпдейтва фърмуера да махаш и слагаш показания по екрана на телеметрията по твой избор и платките са доста компактни и леки,предлагат и наземна станция следяща модела
    Последна редакция от danikronos; 26.12.2011 на 06:18.
    Даниел Георгиев

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аз си ги правя сам и мога да помогна на всеки желаещ да ги повтори, сега ги рисувам в по читав вид(с корекцийте дето се наложиха при практическата реализация),а не само да са в главата ми и съм готов за раздаване...

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Аз до онзи ден бях много върл привърженик на въртящите се антени. Бях се подвел по една лъжа на Hobby King. Там се предлага една Patch антена на 2.4 GHz с обявено усилване от 14 dBi. Потривах доволно ръце и смятах как тези допълнителни 12 децибела ще учетворят съществуващия обхват.

    После се загледах по аналогични западни антени и се учудих, че всички западни аналози имат усилване от 8 dBi (което означава само удвояване на обхвата). Позагледах се отново в хобикингската антена и видях, че те са обявили колко градуса е лъча по хоризонтала и вертикала. Направих си труда да сметна площта на лъча каква част е от цялата сфера и се оказа, че хобикингската антена СЪЩО Е 8 dBi. С това мечтите ми за въртяща се антена се изпариха. Прекалено много допълнително оборудване за прекалено малко допълнителен обхват.

    Единствената ми надежда остават не Patch, а Yagi антените. На тях им дават по 14-16 и дори 18 dBi. Но тъй като вече съм Тома неверни, бих искал сам да си сметна дадена антена колко децибела усилване има. Та някой да знае как се смята усилването на Yagi антени?
    Росимир Матеев

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    19

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    Аз си ги правя сам и мога да помогна на всеки желаещ да ги повтори, сега ги рисувам в по читав вид(с корекцийте дето се наложиха при практическата реализация),а не само да са в главата ми и съм готов за раздаване...
    Ако имаш нужда от помощ за чертане или нещо друго, което може да се осъществи от разстояние - казвай. С удоволствие бих използвал твоето OSD за проекта ми и дори бих се опитал да надградя. :)

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 3 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 3 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен