+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ники, не се сърди но искам да ти припомня ,че тази тема я започнахме с цел да помогнем на колегите моделисти сами да изградят система за стабилизация и FPV не да им продаваме такава, да създадем нещо нашо БЪЛГАРСКО и да го популяризираме.
    МОЛЯ ТЕ !!!Нека не я комерсиализираме!!!!Но все пак ти си автора, темата е твоя и ако искаш да продължиш своя проект като комерсиялен аз ще се оттегля за да не преча на развитието, естествено ще помагам при нужда

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето един клип как действа системaта за FPV , връзката между OSD-то и базисната станция е с кабелче което симулира радио връзката която за съжаление в домашни условия не е добре да се ползва ,данните са насложени върху комплексния видео сигнал , декодират се от базисната станция и се индицират на дисплея и, от там се изработва сигнал за управление на сервата за насочване на антената, предвидил съм два режима по максимум сигнал който следя през RSSI-то (за непосветените това е постояно токова съставка на изхода на междиночестотния усилвател даваща представа за силата на входния сигнал на антената на приемника) или по GPS данните който ми дават посока и ъгъл спрямо началното установяване при отпадане за кратко на сигнала системата продължава да следи по подразбиране следвайки треакторията на движение, същевремено се декодират директни данни и се подавт към COM-порта и там може да се следи позицията чрез някой мап тракер.За съжаление няма да мога да демонстрирам последното защото малко преди това се спънах в кабела и вече нямам порт..Ситемата индицира консумацията на ток освен напрежението на двете батерий , нивото на RSSI-то има статистическа обработка на данните като смята моментка консумация и оставащ ток в батерията ,средна скорост, изминат път и прибира модела в къщи. Управлението на режимите става през AUX или друг свободен канал на апаратурата.В моя случай от втора апаратура занимаваща се снасочване и управление на видеото защоъо всичките 8 канала на основната ми апаратура са заети с управление на параметрите на стабилизиращата система, мога да променям настройките по всяка една ос динамичко в полет в зависимост от полетните условия(вятър , термики и тн.)
    Последна редакция от ПАЦО; 19.12.2011 на 07:30.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
    .... !!!Нека не я комерсиализираме!!!!Но все пак ти си автора, темата е твоя и ако искаш да продължиш своя проект като комерсиялен аз ще се оттегля за да не преча на развитието, естествено ще помагам при нужда
    О.К. Няма да я комерсиализираме. Ще пишем само по техническа част.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Така те искам!!! Мъжко момче си!!!Дърти моделисти сме и трябва да си помагаме а и младите да учим на толерантност и взаимопомощ

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Момчета , търся да купя ефтин лап-топ втора употреба единственото ми условие е да има читав реален сериен порт, моля помогнете

  6. #6
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Считай, че съм те обзавел. Само трябва да сляза до мазата и да видя дали има COM порт. И разбира се да поизтрия от диска това онова.
    Росимир Матеев

  7. #7
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Проверих - има си както COM порт, така и паралелен порт. Батериите му са загинали, но всичко друго си е супер. Модела е HP Omnibook 6000. Процесора е Pentium III на 1GHz, a RAM-a е 384MB. Диска е 100GB. Операционната система е Windows XP Professional. Според мене работи малко бавно, ама аз съм свикнал да работя на Core i7 с 12GB RAM. Ако си го преинстралираш на чисто, ще тръгне доста по-бързо. В момента е задръстен с какво ли не.

    Та ако този модел те устройва, звънни ми на GSM-а да си кажеш адреса и ти го пращам като подарък за Дядо Коледа.
    Росимир Матеев

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Само да вметна...


    Пацо, не те познавам лично, но имаш едно голямо ЕВАЛА от мен за отношението ти към комерсиализацията на хобито и най-вече на моделистите!

    Бих ти стиснал ръката!
    Георги Русинов

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Проверих - има си както COM порт, така и паралелен порт. Батериите му са загинали, но всичко друго си е супер. Модела е HP Omnibook 6000. Процесора е Pentium III на 1GHz, a RAM-a е 384MB. Диска е 100GB. Операционната система е Windows XP Professional. Според мене работи малко бавно, ама аз съм свикнал да работя на Core i7 с 12GB RAM. Ако си го преинстралираш на чисто, ще тръгне доста по-бързо. В момента е задръстен с какво ли не.

    Та ако този модел те устройва, звънни ми на GSM-а да си кажеш адреса и ти го пращам като подарък за Дядо Коледа.
    ЩЕ СЪМ МНОГО ЗАДЪЛЖЕН!!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 2 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен