+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 45

Тема: гориво за мк-16/17

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    От депрон става, ама не с дизел... И пак е тежичко, заради усилването на конструкцията. Моето мнение е, че малки кубатури не са за РЦ, там е за електрички. Причина - теглото.



    Това е депрон с ДВГ.

    Друго, което искам да кажа, не винаги това в книгите е 100 процента вярно. Като натрупаш достатъчно знания и опит, ще го установиш сам.
    За Интернет не искам да говоря...

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    И нещо да допълня. Чертежа е добър, но какво удоволствие е да направиш своя конструкция и тя да лети добре! Питай ММФСР.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Много добре изглежда но напиши как е подсилено отвътре...Страниците изцяло от депрон ли са или са дублирани с нещо ?
    Габриел Димитров
    Варна

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Много добре изглежда но напиши как е подсилено отвътре...Страниците изцяло от депрон ли са или са дублирани с нещо ?
    Отплеснахме се от темата...
    Има депрон, балса и чамови надлъжници - ако греша, Жоро да ме поправи. Ама надали, утре е рожденик и, чак вдруги ден...
    Мисълта ми е, че закрепването на мотора и самия мотор вдигат теглото на модела. При размери по - малки от около 1.20 м електричките са без конкуренция.
    А за дизелите - високата компресия ще откърти мотора от депрона при паленето. Алтернативата е по - високо тегло.
    Последна редакция от muns; 08.03.2010 на 12:06.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    България
    Мнения
    33

    добре,а от къде да взема съставките за наденицата(чубрица,магданоз и копър),та да излезе по евтино,че не ми се дават по 15 лева за литър,при положение че метаноловото гориво е по 7-8 лева... по-добре да си взема посон...
    Александър Атанасов

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-добре си вземи електромоторче за депронката или си направи един тренкорд с това МК17. Вече на доста годинки станаха тези моторчета и при това изобилие на пазара е грехота да се занимаваш с тях.

    А за разходите ще ти кажа, че и на мен не ми се дават по 30-40 лева на летателен ден за гориво (моделът ми "харчи" половин кило на старт; 8 старта = 4 литра ), ама какво да го правиш - пусто хоби... човек се примирява някакси. ;) Искам да кажа, че сметките в тая история с моделите винаги излизат криви.
    Георги Русинов

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Ако направи тренера на линукс който е с 50 мл резервоарче и прави 3-4 старта няма да му излиза толкова скъпо а и тръпката е уникална
    Габриел Димитров
    Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен