Ето аз съм потенциялен твой клиент. Как ще ме накараш да купя една бройка?

Ето например аз бих искал да прочета някакъв разкошен сайт с подробно обяснение какво точно прави твоя продукт. Продукта се асоциира със сайта. Мърляв сайт - мърляв продукт. Разкошен сайт - добър продукт. Нека да има стотици снимки, стотици страници с документация, десетки PDF-и и десетки клипчета с тестове. Хубаво би било да видя, че има форум към сайта и че на него са писали отзиви поне хиляда човека и продукта ти се обсъжда години наред. Така и само така един потенциален клиент ще се довери да ти даде парите си за твоя продукт и ще има увереност за в бъдеще, че ще продължиш да се развиваш и да поддържаш продукта. Това, че продукта ти е най-добър в света, нищо не значи. Тя и жена ми пържи най-добрите картофи в света, но пари от пържени картофи прави Макдоналдс.

Втора точка - изясняване на целевата група:
Трябва да си познаваш целевата група, за да може да подходиш по правилния начин към нея. Например твоята целева група са мъже над 30 години със стабилни доходи, запалени по моделизма и видеозаснемане от въздуха или FPV. Такива хора лесно ще ги убедиш да си купят и по един автопилот за всеки един модел. Много внимавай - твоята целева група са хора, които могат да си купят продукта ти, а не хора, които мечтаят да го купят. Затова изхвърлям децата, учениците, студентите и бедните от списъка ти.