Резултати от анкетата: Представлява ли интерес за вас такава промяна в апаратурата ви ?

Гласували
67. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, намирам я за наложителна!

    42
    62.69%
  • Нямам необходимите умения, но бих искал да я променя.

    13
    19.40%
  • Не - оригиналния софтуер си ми харесва

    4
    5.97%
  • Не ползвам такава апаратура.

    8
    11.94%
+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 249

Тема: Хардуерни и софтуерни благинки за Turnigy TGY 9X, Eurgle/FlySky/Imax

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Проиграх ситуацията внимателно и със сигурност мога да кажа следното:

    Понеже аз бях сложил ключе в канала където се чете потенциометъра като източник (СH16), то затова при изключването на ключето направо се убиват миксерите в които участва канала на потенциометъра. Това е така защото при изклюване на ключето CH16 би подал направо нула, а в другия микс умножаваме по нула и съответно резултата е нула. Това не е правилно

    По различна е ситуацията ако ключето се сложи в микса където участва канала на потенциометъра. Тогава нещата са такива както сте ги установили с Коцето.
    Това е всъщност правилния начин. Ако има ключе в микса на канала където източник е канала с участие на потенциометъра (при теб СH16) то:
    -само при нулево положение на потенциометъра ще имаме нула на микса при активно ключе.
    -ако ключето не е активно то стиковете ще си действат без да се влияят от потенциометъра.

    Поздрави
    Последна редакция от smarty; 11.12.2011 на 09:16.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Да попитам някой имал ли е следния проблем.
    Стика на газта действа само до половината, тоест подава пълна газ на мотора във рамките на 50% от хода на стика по на татък двигателя е на 100%.
    Калибрацията е наред всички други команди са нормални.
    На дисплея си отчита нормално движение, няма зададени криви и други корекции.
    Анатоли Бовянски
    София

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Не ми се се случвало. Странно наистина. Казваш, че на дисплей са нормални показанията ?
    А при зададен нов "чист" модел пак ли е така ?

    Погледни как се движат цифровите показания на потенциометъра в сетъп меню 5/6.
    Например при мен дори и при активиран trottle cut, показанията на този канал си се движат плавно от -100 до +100 а същевременно газта е "забранена". В нормалния екран с движещите стикчета се вижда местенето на газта от карай до край. Но в екрана с цифровите стойности и този с лентите газта си стои забита на -100 въпреки движението.
    Затова си мисля да не е някой микс?

    Ако и там си показва нормално бих предположил някаква дивотия на спийд контролера или приемника.
    Ама то това лесно може да го разбереш като го включиш спийда на някой друг канал.
    Поздрави!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Обновен софтуер

    Софта е обновен до 744

    Преди да си го сложите добра идея е да си направите архив на текущия софт и настройки.
    След като сложите новия и си върнете настройките от направения предварително архив ТРЯБВА да си направите отново калибрация на стиковете. (въпреки, че файла с настройките пази калибрацията. Има нов формат и ще реве, че сте със стари данни докато не направите нова калибровка)

    На първо четене нещата които виждам като промени:

    - има два режима на звукова сигнализация PiSpkr и Beeper (стандартния)
    - при избран звуков режим PiSpkr - променящ се звук при тримване: възходящ към краищата и низходящ към центъра. Така се ориентирате по слух горе долу на каква позиция е трима.

    допълнение:
    - при стартиране на апаратурата, ако има активни превключватели ще им се изпишат наименованията. Например ако имате включен трипозиционен ключ не на нулева позиция, а на ID1 то при пускане ще ви напише :
    ALERT
    ID1
    Switch warning
    с покана да превключите или да пропуснете предупреждението с натискане на някой бутон.

    Иначе разработката има много направени оптимизации с цел освобождаване на памет, такива касаещи телеметрията....

    В последната версия на eePe 339 има едно интересно бутонче Customize Splash screen.
    С негова помощ може да си промените картинката на стартовия екран.
    Графичния фаил трябва да е с резолюция 128 х 64 черно/бяло. с разширения: bmp, pmb, pgn, png, xbm, xpm.
    Сложих си нещо за проба:

    Click image for larger version

Name:	IMAG0019.jpg
Views:	723
Size:	187.2 KB
ID:	4259

    Поздрави!
    Последна редакция от smarty; 23.03.2012 на 22:41. Причина: допълнение - нови функции
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    8

    Quote Originally Posted by Bovyanski View Post
    Да попитам някой имал ли е следния проблем.
    Стика на газта действа само до половината, тоест подава пълна газ на мотора във рамките на 50% от хода на стика по на татък двигателя е на 100%.
    Калибрацията е наред всички други команди са нормални.
    На дисплея си отчита нормално движение, няма зададени криви и други корекции.
    Може ли да кажеш с какъв спиид си защото аз го имам същия проблем. Мисля че може би е от спиид контролера. Даже при мен подава пълна газ на мотора във рамките на около 30% от хода на стика.
    Цветан Добрев

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на Bovyanski
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    243

    Така проблема е решен и Аз съм за гласене.
    Контролера се е разпрограмирал или по скоро аз съм го нашашкал покрай присаждането на Футабски предавател в апаратурата и многото експерименти.
    След калибриране на крините положения на контролера всичко е ОК
    Контролера е DUALSKY но той си е перфектен, бях се ошашкал след мъките по присаждането на модула.
    Успех на всички и благодаря за отзивите
    Анатоли Бовянски
    София

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Здравейте. По несъобразителност размених двата поляра на батерията и съответно апаратурката изпуши :( Даже не успях да я видя заработила. Можете ли да ми кажете към кого да се обърна за поправка? Става въпрос за Turnigy 9x.

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Здрасти, кофти случка ...
    Наскоро колега ми даде за ремонт изпушила апаратура точно по тази причина. Обърната батерия.
    Средния крак на триполюсния куплунг на апаратурата е плюса, двата външните са минуса.
    Батериите с куплунг с два извода съответно неотговарящи на размера на този на апаратурата има два странични водещи жлеба , отворите на които освен това и са несиметрично разположени.
    Ако ги насочите правилно гледайки жлебовете и червения проводник вместо в средата се окаже в края ще се получи обърнат поляритет. И бум
    Трябва средния да е ПЛЮС!!! Нищо че куплунга влиза по-трудно. Става и моята е така, но винаги внимавам червения (плюс) проводник да е в средата.
    Гръмналата апаратура след смяна на стабилизатор, кондензатор и подновени изгорели писти заработи. Означените с червено на картинката. Между другото имаше и прегоряла писта под гумата на дисплея
    Интересното е че MCU-то беше живо
    Вече две апаратури гърмят заради обърнати батерии, на входа за захранване от външен адаптер има сложена диодна защита от обърнат поляритет, но защо гадовете не са сложили на куплунга за батерията ? ... а де ...

    VLenkov, виждам, че си от София, може би някой колега от там ще се отзове и да не си мяташ апаратурата до Габрово? Ако няма кой - пращай я - ще я борим
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	9x1.jpg‎
Views:	505
Size:	228.2 KB
ID:	4276   Click image for larger version

Name:	IMAG2387s.jpg‎
Views:	504
Size:	123.6 KB
ID:	4277   Click image for larger version

Name:	9X-blow.jpg‎
Views:	541
Size:	303.1 KB
ID:	4278   Click image for larger version

Name:	9x2.jpg‎
Views:	486
Size:	88.3 KB
ID:	4279  
    Последна редакция от smarty; 26.03.2012 на 21:38.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Благодаря за предложената помощ. Апаратурката вече е поправена. Следващият етап ще бъде смяна на firma ама малко по-нататък. :)

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен