Продължавам нататък:
Кодировката на каналите на приемника и предавателя е организирана с джъмпъри. Да, ама се извършва по различен начин. При едното се използват само 3 джъмпъра, а при другото - 4. Инструкцията за потребителя е фалшива и не става ясно кое на джъмпъра е горе и кое - долу. Кое е ON и кое - OFF. Каналите на едното са 7, а на другото - 8. Стила на кодиране е различен. Щракам по едното и гадая дали съм на канал 1 или на 8. Щракам на другото - не се получава. Пробвам реверса - не се получава. И така няколко часа................... И най-накрая нервите ми не издържаха и захвърлих всичко. Така и не успях да направя връзка и да видя изображението на камерата във видеоочилата.

Междувременно от много връткане ключето на видеочилата се повреди. Започна да дава лош контакт и да прескачат каналите. Изглежда имаше и някакъв бъг във вътрешния софтуер на видеоочилата, защото от време на време софтуера забиваше и замръзваше, като отказваше да възприема нови натискания на ключетата или връткания на врътката.

Става въпрос за тези очила:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._Goggles_.html
Това са най-добрите очила на HobbyKing и струват луди пари. Ако те са скапани - не знам какво да кажа за по-евтините им събратя.

Между другото по някое време от експериментите успях да видя някакво далечно подобие на изображение, треперещо, несинхронизирано и гърчещо се с хиляди смущения. Е поне реагираше на светло-тъмно. Това е най-доброто, което получих.