+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 423

Тема: Flight stabilization, autopilots, FPV, osd и ...всичко останало

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Е, все си мисля, че при положение, че с MatrixPilot колегите от цял свят летят вече повече от 3 години, версия 3.2 е доста добре изчистена от бъгове, както и факта, че UDB3 се е доказал в годините, няма да има някакви сериозни проблеми от софтуерен или хардуерен произход. Все пак аз не преоткривам топлата вода....
    Гафа с първата версия на жироскопите си беше мой - просто едно двусмислие в документацията на ST..... ...и резултата - грешно проектирано IMU.
    Сигурен съм, че ако някой успее да хване сигналите от 4.5Х и 4.5Y на LPR430AL на старата IMU платка, ще успее да подкара електрониката и със старите IMU модули. Ама понеже не ми се занимаваше с такава пипкава работа, направих втората версия с IDG500/ISZ500.
    Хубавото в случая е, че автопилота се държи на тестовете точно така, както е в обяснено в документацията на UDB3 и тестовитя софтуер. Тази вечер всички тестове от тестовия фърмуер минаха на 100%. Утре на ливадата ще пробвам "изкъсо" само стабилизацията. Останалото....по-нататък.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Стискам палци!!!

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Днес времето беше хубаво:

    laughing:
    Последна редакция от ПАЦО; 02.12.2011 на 20:29.

  4. #4
    Потребител Аватар на rusi
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Кърджали
    Мнения
    68

    Quote Originally Posted by nickarsow View Post
    ...................... Утре на ливадата ще пробвам "изкъсо" само стабилизацията. Останалото....по-нататък.
    Какво стана на ливадата???
    Руси Петков
    0899248862

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Аз напредвам с FPV-то ето я системката за насочване на антенката:






  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Quote Originally Posted by rusi View Post
    Какво стана на ливадата???
    Руси,
    Вчера с Коцето решихме да използваме един от последните хубави дни и облитахме нова местност - около параклиса на Стойките. Не ми се рискуваше да тествам стабилизацията там и го оставих за новата седмица, а и все още нямаме сериозна техника за заснемане, за да стане и филмче. Живот и здраве, през новата седмица ще го кача на CloudsFly-я, защото се е доказал, като добър и послушен самолет и ще направя всичко възможно да заснема тестовете.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ето и как се движи механиката , сервата са пълна отврат не си купувайте такива ,луфтовете са съразмерни с хода, ще потърся по читави , сервото по азимут трябва да се преработи за 360градуса но не ми се занимаваше днес...
    Последна редакция от ПАЦО; 04.12.2011 на 23:28.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Най-новото желязо на UAV фронта - новия ArduPilotMega 2

    Приложение 3968

    Ето и линк за любознателните:
    http://diydrones.ning.com/profiles/b...pm-2-0-release
    Хвърлете едно "очо"....желязото наистина е спретнато добре
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на ПАЦО
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    557

    Ники, платките и пискюлите всъщност не вършат работа , всичко е в алгоритмите, и най новата версия и най старата почиват на общ алгоритъм , какви са сензорите, процесора и GPS-a е въпрос на избор и възможности, комерсиализацията кара разработчиците да маниполират потребителя с нови версий на все по скъпо струващи и ,,по прецизни ,, и по ,,обазшумени,, сензори , по ,,бързи,, и повече ядрени контролери,въпреки ,че реално човешките реакций и възприятия са далеч под това!!!
    Системката е супер но за съжаление не е по моите възможности , аз се оправям колкото мога с далеч по ефтини и по прости неща, много ми се иска да видя реализирана на практика такава система но за сега това е само в мечтите ми!!
    НАЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ МЕЧТАТЕЛИ

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    May 2010
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    447

    Еееее, остави ни поне да си помечтаем бре. Не убивай всичко детско в нас...
    А между другото и DIYdrones спазват същата политика, като SparkFun....новата версия струва $199,95 срещу $299,95 за старата. При SparkFun се получи същото - новия UDB4 струва $99,95 срещу $199,95 на старата. Горе долу - с по $100 цената е надолу на новите си версии.
    Николай Арсов - дърт авиомоделист от 1967г.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 4 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 4 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен