Владо, направи като мен: замени първата буквичка на думата "федерация" с буквичката "п" и си решаваш проблема трайно. Няма значение за кой вид моделизми се отнася.

Аз постъпих така и в резултат на това получих изненадващо спадане на кръвното налягане и увеличаване на кефа от моделизмите. Рязко се увеличи и броят на моделите ми...

То е смешно - думичката МОДЕЛИЗМИ (модели, моделисти, моделери, моделари и прочие) означава модел на нещо си. То си е заложено да се подразбира като "играчка" - играчки за големи деца, играчки за майстори. Когато големите деца започнат да си мерят чурките и да наричат моделизмите СПОРТ, работата се изкривява много, понеже думата СПОРТ не може да съществува без думата ПАРИ. Добре, нека да е спорт, но без мен и без такива като мен. Нямам нищо против да си премеря чурката с някой СПОРТИСТ и да му покажа, че не е на нужното ниво, но само в приятелска надпревара и последващо черпене.

В момента, в който едни чичковци вземат, та си повярват и нарекат сдружението си "федерация" и се самоназоват като еталон за подражание, започват да стават изкривяванията (пед...растлъци им викам аз). Ами смешно е като всичко в държавата ни. Ми да седнат господата ФЕДЕРАТОРИ да заявят: "Фшшш, слушайте кво бе, маскари! Ние тука сме една групичка от големото добрутру. Ако искате да сте в нашия отбор - кихайте!" и точка! Така няма да има недоволни. Само че вместо като пичове да кажат това, те изтъкват десетки други доводи - ама за популяризирането, ама за спорта, ама за фръткината-лелина...

Тъй мисля аз и мнението ми все повече се затвърдява.