Не знам какво става с различните модели апаратури и с различните техни Firmware, но започна да ме хваща страх. Явно на пазара има и некоректни (бъгави) апаратури както при биндването, така и при използването на честотните ленти. И докато при ниските честоти винаги на поляната може да се сложи по едно табло с канали, то при 2.4 няма как предварително да се разбере дали и кога ще възникне конфликт.

Остава единствено самодисциплината. Тоест докато във въздуха има модел, никой не трябва да си включва апаратурата за настройки или за каквото и да било друго. Това обаче не се спазва от никого, което означава, че в бъдеще периодично някой някъде ще троши модел за няколко хиляди лева заради небрежността на друг негов колега.

На фона на това разсъждение излиза, че човек трябва да се спасява сам и да търси апаратура, която е по-нагла и по-нахална - такава, която се разпилява по целия обхват и не и пука, че ще засегне други канали. Мисля че Walkera са такива апаратури.

Между другото някой виждал ли е някъде в интернет линк към малко и сравнително евтино устройство, което да прави спектрален анализ на 2.4GHz обхвата и да показва кои канали са заети в момента? Притежаването на такова устройство донякъде може да помогне за разрешаване на конфликти и за локализиране на бъгава апаратура.