Напротив - прави цикли с умната зареждачка, но ако наистина искаш да разбереш колко е истинския капацитет в момента, най-добре е преди това да заредиш батериите ДО ДУПКА. Това обаче не се гарантира от Delta Peak функцията.

По магазините и техномаркетите се продават разни зареждачки-евтинийки за NiCd и NiMH, които в общия случай са куча марка и са големи боклуци, но точно в това е и тяхната сила. Обикновенно тези зареждачки са просто някакво изправителче с някакъв лимит на тока и нищо повече. Голяма част от тях нямат Delta Peak и точно те са подходящи за този режим, който препоръчвам. Четеш на гърба на кутийката какъв ток осигуряват и после смяташ колко часа трябва да зареждаш, за да се натъпче 1.4C.

През годините за различни нужди съм купувал различни такива боклуци и към момента имам пълен кашон с всякакви такива, но точно те са безценни в случай като този. Имам такива с ток 50mA, имам и с 500mA, имам и една камара междинни. И преди време когато си правих експерименти с възстановяване на стари батерии, точно тези зареждачки куча марка ми свършиха много добра работа. Само трябва да смяташ времето, но не е беда и да презаредиш батериите с повече от 1.4C. Една NiCd и NiMH батерия си взема точно толкова енергия, от колкото се нуждае, и след това преобразува излишъка в топлина. Тoзи процес е безопасен за батериите, което означава, че можеш спокойно да ги презареждаш с колкото си искаш. Важното е обаче да не ги прегрееш, затова се предпочитат токове от по 50 или най-много 100 mA.