Quote Originally Posted by volf48 View Post
........ Ще ви направи, чест да не хулите повече МОДЕЛИСТИКА. Никой не е прогресирал с плюене и изливане на "бълвоч".!
Не мисля че казването на истината е ХУЛЕНЕ.....

Иначе си прав и това никой не го отрича - да, Моделистика има много по-голяма посещаемост от Моделист. Но това е така към днешна дата, а към утрешна - кой знае...............

Факт е, че Моделистика успя да изгони няколкостотин човека, които вече предпочитат Modelist.bg. Факт е, че Modelist.bg за две години завоюва така да се каже ПАЗАРЕН ДЯЛ от около 30%. Дали това е случайно?

Явно има нещо гнило. Явно има определен процент недоволни хора. Можете просто да приемете, че Modelist.bg е нещо като опозиция, нещо като коректив, който да показва грешките на Моделистика. В Демокрацията винаги е така - ИМА ОПОЗИЦИЯ и нейната роля е БЛАГОТВОРНА. И ако не беше Modelist.bg, щеше да бъде някой друг форум. Просто след като има нужда от такъв, все някой щеше да го създаде. И след като има кой да го посещава, този форум ще продължи да живее.

Има и още нещо - при демокрацията народа сам избира своите управници и тяхната опозиция. И това става с гласуване или при моделистите - с посещение и писане в един или друг форум. И в зависимост от провежданата политика от управляващите и/или от опозицията, от време на време народа може да реши да им размени местата. Размяната на местата може да стане бавно, ако постепенно се натрупва някакво недоволство, но може да стане и изведнъж, ако някой от форумите извърши някакъв голям гаф. Така че всеки един форум в България трябва много да внимава каква политика води .......

Аз провеждам някаква политика съобразно моите лични разбирания за справедливост, честност и почтенност. И ако има достатъчно хора, които да я оценят, постепенно посещенията в Modelist.bg ще нарастват. Ако се случи точно обратното - ами значи съм грешал и политиката на Моделистика е била по-правилна. Ами какво да направя - света няма да се свърши с това. Аз си мисля, че постъпвам правилно, пък да става каквото ще става.