ИСКАМ ДА НАПРАВЯ ЕДИН КОЛЕДЕН ПОДАРЪК

РЕШИХ ДА ПОДАРЯ НА НЯКОГО този оптичен тахометър:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...0_3600RPM.html

Давам го на първия, който отговаря на следните условия:

1. Първи да ми е написал лично съобщение с адреса си
2. Да се съгласи да поеме за своя сметка транспортните разходи на куриера
3. Да се занимава с хеликоптери и да лети поне на клас 250 или 450 - тоест да има нужда от този тахометър

Тахометъра е чисто нов - ползван е само колкото да се провери, че работи. Наистина работи, само че е много чувствителен към батерията, която се сложи. Ако батерията е с високо вътрешно съпротивление оборотите се променят с промяна на напрежението, което създава затруднения с измерването. Трябва да му се сложи хубава алкална батерия с ниско вътрешно съпротивление и тогава заработва добре. Другия начин е да се извади едно кабелче и тахометъра да се захрани с LiPo батерия.

Следващите дни ще направя и други подаръци. Имам разни дреболии, които съм ги купувал и със сигурност вече няма да ги ползвам. При това положение защо да седят по рафтовете или в мазата. В същото време не ми се занимава с това да водя продажби за по 10-20 лева - да правя снимки и да обяснявам кое колко е добро. Затова реших постепенно да се изчистя от всички тези боклуци, като започна да правя подаръци. Може пък на някого нещо да му влезне в употреба.