Quote Originally Posted by Mateev View Post
Всичко е супер, но много ме дразни широкоъгълния обектив (170 градуса) и големите изкривявания по периферията.
Има Tele-конвертори, които се слагат (лепят) пред обектива и намалят зрителния ъгъл. Но с намалянето на ъгъла, се увеличава и треперенето. Широкия обектив ти дава хубава светло-наситеност, камерата снима добре и при по-тъмно време, а вибрациите не се усещат! Има си причина да е толкова широк. ;) Опитай се да свикнеш, по-добрият вариант е.

"Разбий Иван и Андрей" сминат гледната точка на състезателите с няколко такива!

П.п. Тази година бях лош и дядо Коледа няма да ми изпрати GoPro, но за следващата Коледа мисля и аз да се включа.
Успях да се снабдя с всичко, което е необходимо за ПРОФЕСИОНАЛНО заснемане от въздуха - мощни предавателни системи, линкове за цифров стрийм, професионален миксер за линеен монтаж в реално време на до 5 камери... Монитори, цифрови магнетофони, полево захранване. Всичко е на линия, но камерите винаги остават слабо място, защото се развиват постоянно. Взимам нещо, което за момента е добро и само след няколко седмици разбирам, че е излязло по-добро...

П.п.п. Като казах "професионално", изключвам камерите, защото най-най-най-подходящите за тази цел камери са с ОПТИЧНИ стабилизатори, които елиминират всяко трептене. Следващата стъпка е Steadicam.


Матеев, ето това ще ти е адски интересно:

Steadicam Merlin